Materské galeje

Autor: Lýdia Sakalová | 27.1.2013 o 17:25 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  100x

Kritizovať vie každý. Ale sú filmy, ktoré nie sú určené pre bežného komerčného konzumného diváka. Ale pre fajnšmekrov. A toto je jeden z nich.

Včera som videla veľmi pekný film. Tatík sa celý deň rozčuľoval, že je sobota a že idú konečne dobré filmy, miesto toho, aby sa z toho tešil. Vlastne prakticky celý deň, ak nepočítam náš spoločný ranný nákup s mamkou v Kauflande a tatikovo ranné vysávanie, kým sme boli s mamkou spolu v obchode, sme všetci traja strávili v obývačke pred zapnutým televízorom. Pozerali sme film s Burianom, lebo to je tatikov obľúbený herec. Je v ňom taká chytľavá pesnička Hadimrška. No a potom išlo niečo naozaj celkom zaujímavé, volalo sa to Horké sladkosti (Time share). Bolo to o dvoch rodinách matke s dvoma synmi a otcovi s dcérou a so synom ako sa omylom ocitli cez leto na ostrove spolu v tom istom dome. Obe rodiny sa zo začiatku neznášali a ich deti boli úplne iné, rozdielne. Najzaujímavejšou zápletkou, aspoň teda pre mňa, keďže rada varím, bolo to, že žena bola vedkyňa a mala so sebou geneticky modifikovanú zeleninu, zatiaľ čo muž bol šéfkuchár. Nakoniec sa samozrejme do seba zamilovali. Deň bol spríjemnený aj tým, že pri televízii sme konzumovali chutný obed, pozostávajúci zo špeciálneho zemiakového šalátu a vyprážaných hlív. Ja som mala k tomu aj malé omeletky s hubami no a sladkým bonusom pre mňa ešte bol obedňajší telefonát môjho priateľa, ktorý mi zavolal približne o pol dvanástej. Takže takto príjemne sme trávili deň. Večer išlo naozaj niekoľko dobrých filmov, napríklad Sex v meste, ale tatík chcel vidieť Morganovcov. Nakoniec sme ale pozerali niečo úplne iné, film, ktorý som vybrala ja. Materské galeje (Motherhood). Tatík sa decentne stiahol do svojej izby, kde si určite čítal niečo historické. No a tak sme mali s mamkou celú obývačku iba pre seba. Mne osobne sa ten film naozaj veľmi páčil a myslím, že mojej mamke tiež. Bol o žene, ktorá sa starala o svoje dve malé deti a pri tom sa snažila písať. Pozerala som si dnes kritiky toho filmu. Nechápem, prečo ho tak zvozili. Podľa mňa to bol dobrý film. Najviac sa mi na ňom páčila téma, ktorej sa venoval a ktorú rozoberal a ňou bolo materstvo. Podľa mňa filmov s podobnou tématikou je málo, vlastne doteraz som ešte žiadny podobný film nevidela. Mohlo by ich byť viac.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má anorexiu a 26 kilogramov. Jej manžel je zúfalý, lebo jej nikto nevie pomôcť

Povedali mi, že s takouto diagnózou nepochodíte nikde na Slovensku. Nikto vám ju nezoberie, spomína manžel na reakciu samosprávy.


Už ste čítali?